Ha valamelyik kérdésre adott válaszunk érdekli, akkor kattintson rá!
Az implantáció során egy mesterséges foggyökér kerül beültetésre az állcsontba. Erre a mesterséges foggyökérre kerül majd a fogpótlás, ami lehet korona, híd vagy kivehető fogsor, részleges vagy teljes foghiány esetén. Tehát hiányzó fogak pótlására alkalmazzák.
A beültetés teljesen fájdalommentes, hiszen helyi érzéstelenítő alkalmazunk a műtét során. A műtét utáni enyhe kellemetlenségeket fájdalomcsillapítókkal lehet szükség esetén enyhíteni.
Mennyi időbe telik a kezelés?
Maga az implantációs kezelés kifejezetten gyors beavatkozás, hozzávetőlegesen 15 percet vesz igénybe. Egyes esetekben azonnali ideiglenes pótlás rögzíthető az implantátumra, ezek a beavatkozást követően 6-9 hónappal végleges pótlásokra cserélhetőek.
Bizonytalan?
A mai technológiáknak köszönhetően az implantátumok biztonságos és jól kiforrott megoldásokat nyújtanak!
Eltérnek a természetes fogaktól az implantátumon lévő fogak?
Látszatra teljesen megegyeznek. Funkcionálisan gond nélkül élvezheti a természetes fogakhoz hasonlóan az összes kemény ételt, míg a hagyományos műfogsorral ez nem mindig lehetséges.
Milyen feltételekre van szükségem fogászati implantáció elvégzésére?
Az állcsont megfelelő vastagságára van szükség, melyet egy pontosabb műszerrel CT diagnosztikai felvételt megléte során tud az orvos megfelelően elemezni, véleményezni. Amennyiben a feltételek adottak, úgy elvégezhető a beavatkozás. Amennyiben kevés csont áll a rendelkezésre, úgy csontpótlással is megoldható a műgyökér beültetése.
Igen, azonnal a páciens egy All-on-4©, vagy 6 „R” technikának köszönhetően mindkét állcsontjába 4-4 implantátum beültetését követően 10-12 fogat/állcsontba rögzítve lesz. Majd ezt követően 6-9 hónap múlva végleges fogsort kaphat a páciens.
A hagyományos híd készítse során a természetes fogszövet egyrésze minimum 2 fog lecsiszolásra kerül, és a foghiány helyére egy hídtagon teszünk. Itt nincs foggyökér, ezért ez a fajta megoldás nem közvetíti a rágóerőt az állkapocs csontjába, így kialakulhat csontfelszívódás.
Ezzel szemben a fogászati implantátum helyettesíti az eredeti foggyökeret a foghiány helyén, miközben az egészséges szomszédos fogak sértetlenek maradnak.
Abban az esetben, ha hídpótlást kér egy darab foghiány esetén, azt kell tudni, hogy a hídnak két darab tartópillérre van szüksége. Ebben az esetben a két jó fogat, mely a tartószerkezetet fogja viselni, le kell csiszolni, hogy egy három tagú hidat készíteni tudjunk.
Mindenképpen a két jó fogszövet kárára lesz, melyre csiszolás után tudunk csak koronát helyezni a szakorvos.
A mellette lévő jó fogakat nem kell lecsiszolni. Az 1 db foghiány pótolható műgyökérrel, vagyis implantátummal, mely a foghiányt meg fogja szűntetni. Mellette szóló érv pedig, hogy a műgyökér helyén a rágóerő az állkapocs csontban meg marad, így nem alakulhat ki csontfelszívódás.
Hosszú távon mindenképpen a legjobb befektetésnek bizonyul, bár kezdetben költségesebbnek tűnhet. Egy életen át szolgálhat. Viszont nem azonnali a teljes beruházás, hiszen a műgyökér beültetése után 3-6 hónapot a gyógyulási időszak következik.
A beruházás többi részét a gyógyulást követően kell folytatni, és fizetni is.
Más módszerek, például híd vagy műfogsor idővel cserére szorul. Ráadásul egy foghiány pótlásakor hídtag esetén két jó fog fogszövet bánhatja a híd megoldást, hiszen lecsiszolásra kerülnek a jó fogak, hogy a foghiányt pótolni tudjuk, merthogy tartószerkezetre szükség van ez esetben. A két darab lecsiszolt jó fogat is el kell látni koronával. Tehát összesen 1 db foghiány esetén 3 db koronát kell megfizetni, szemben az implantátum pótlásával elkészített műgyökérre csak 1 db korona kerül felépítésre. Így már nem is mondanám drágábbnak ár érték arányában az implantátum mellett döntött fogpótlást.
Az implantátum tartós megmaradásában a kifogástalan szájhigiéné, a rendkívül alapos szájápolás meghatározó tényező. Az implantációs fogpótlást nem lehet rágóapparátus egészéből kiragadottan szemlélni, a teljes rágókészülék megfelelő funkcióját és egészségét biztosítani kell. Ennek érdekében rendszeres ellenőrző vizsgálatokon kell megjelenni, teljes panaszmentesség esetén is.
A fogászati implantáció (műgyökér beültetése az állcsontba) műtét nem a szokásos értelemben vett gyógyító eljárás, elvégzése nem szükségszerű. A foghiány pótlására más, műtéti beavatkozást nem igénylő eljárások is rendelkezésre állnak.